Svatomartinské hody

Již od dnešního večera můžete ochutnat skvělé Svatomartinské speciality, na které se už sami těšíme. Zároveň poprvé otevřeme mladá vína ročníku 2014. Svatomartinské menu budeme nabízet až do 17.listopadu.


A co pro Vás chystáme? 
  • husí jatýrka 
  • husí stehýnko 
  • domácí červené a bílé zelí 
  • domácí chlupaté knedlíčky a další výtečné husí pokrmy
Spojitost SVATOMARTINSKÝCH HODŮ se svátkem svatého Martina je datována již od dob panování císaře Josefa II. V tento den totiž končila vinařům pracujícím pro větší sedláky služba a její pokračování se domlouvalo nad první skleničkou jiskrného vína, se kterým se mohlo také poprvé přiťuknout.
Svatomartinské hody byly časem hodování a bujného veselí. Jednalo se totiž o období, kdy již sklizeň byla v bezpečí pod střechou a za dveřmi čekal klidný Advent s předvánočním půstem. A tento příjemný zvyk dobrého jídla a pití přetrval do dnešní doby, kdy lidé rádi v době vrcholícího podzimu využijí příchodu mladého vína jako příležitosti pro pobavení a setkání s přáteli.

Magické datum oslav svátku svatého Martina 11. 11. je také netrpělivě očekáváno ve vinařském světě. Vinaři v tento den mohou otevřít první láhev vína pocházející z podzimní sklizně. A pokud se mladé svatomartinské víno vyvede, znamená to, že bude kvalitní celý ročník.

Bujaré oslavy a hodování, na stolech pečená svatomartinská husa, koláče a samozřejmě svatomartinské víno. To je tradice založená našimi předky. Tradice, která si zaslouží být uchována do budoucna.

Srdečně Vás zveme!